V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia się i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczynamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi ks. Józef Przekop TChr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2. Serdecznie witamy w Naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Bogumiła Dobosza TChr. Ksiądz Bogumił będzie pełnił posługę Kapelana Szpitala. Życzymy ks. Bogumiłowi owocnej pracy w Naszej Parafii.
 3. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 10.541 zł. Zebrane środki przeznaczymy na Budowę Organów w Naszym Kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z Wypominek Rocznych.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.   
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 9. Na blaskach znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 10. Przedstawiciele Parafialnej Wspólnoty Caritas sprzedają świece na Stół Wielkanocny.
 11. W najbliższą sobotę zapraszamy mężczyzna na Mszę Świętą o godz. 6.30 po Mszy Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. O godz. 17.00 rozpoczniemy Czuwanie Różańcowe zakończone Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 12. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Meki Pańskiej ( Niedzielę Palmową ). O godzinie 10.00 koło fontanny rozpocznie się Marsz dla Jezusa. Uczestnicy Marszu przejdą ulicą I Maja do Naszego Kościoła na Mszę Świętą o godz. 10.30. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dar Osoby Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej z modlitwą Różańcową na ustach przejdziemy pod pomnik Świętego Jana Pawła II znajdujący się przy Kościele Matki Bożej Bolesnej przy ulicy Staromiejskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Naszej Parafii będą sprzedawali przed Kościołem Palmy. Zachęcamy do kupowania palm u KSM. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Wspólnoty Młodzieży w Naszej Parafii.
 13. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.                                               

                                                                                                

                                                                                               Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                     proboszcz