IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia się i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczynamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi ks. Józef Przekop TChr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki przeznaczymy na Budowę Organów w Naszym Kościele.
 3. Dzisiaj ks. Józef Przekop TChr. obchodzi imieniny. Naszą wdzięczność za posługę ks. Józefa w Naszej Parafii okażemy w sposób szczególny podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą poza Naszą Parafią.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.   
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. W najbliższą sobotę w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.
 9. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 10. Na blaskach znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. Przedstawiciele Parafialnej Wspólnoty Caritas sprzedają świece na Stół Wielkanocny.
 12. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dar osoby Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej z modlitwą Różańcową na ustach przejdziemy pod pomnik Świętego Jana Pawła II znajdujący się przy Kościele Matki Bożej Bolesnej przy ulicy Staromiejskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Ryszarda Węgrzyna. Módlmy się za zmarłego Parafianina: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …                                                                            

                                                                                                       

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz