III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia się i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczynamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosi ks. Józef Przekop TChr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2. Witamy w Naszej Parafii ks. Adriana Brudniaka – Michalitę, który w dniu dzisiejszym głosi do Nas Boże Słowo a w tygodniu będzie głosił rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży. Jutro w Naszej Parafii rozpoczniemy Rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży. Rekolekcje potrwają do środy. W te dni nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00. Program nauk rekolekcyjnych jest wywieszony w gablotach i podany na stronie internetowej Naszej Parafii.
 3. Witamy w Naszej Parafii Siostrę Maję Dziedziniewicz Misjonarkę Chrystusa Króla. Życzymy Siostrze udanej praktyki Wielkopostnej.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a Mszę Świętą za zmarłych z Wypominek Rocznych odprawimy Mszę Świętą poza Naszą Parafią.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko !!! o godz. 17.45. Prosimy  o wypisywanie próśb i podziękowań na kartkach. 
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 9. W najbliższą niedzielę ks. Józef Przekop TChr. będzie obchodził imieniny. Naszą wdzięczność za posługę ks. Józefa w Naszej Parafii okażemy w sposób szczególny podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę organów w Naszym Kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. W piątek 17 marca organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową w dwóch dystansach 20 km. i 40 km. Szczegóły w zakrystii.
 12. W sobotę 18 marca o godz. 14.00 w Pyrzyckim Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu pt. Opiekun. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.
 13. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 14. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Irenę Kudła Módlmy się za zmarłą Parafiankę: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                     proboszcz