II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia się i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczynamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W minioną niedzielę Młodzież z KSM zebrała 785zł  na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.  
 3. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z Wypominek Rocznych.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili wraz z Kołem Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 17.00 Modlitwa Różańcowa a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 7. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 8. We wtorek 7 marca w Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu o Rotmistrzu Pileckim. Wstęp wolny.
 9. W poniedziałek 13 marca w Naszej Parafii rozpoczniemy Rekolekcje dla Dzieci i Młodzieży. Rekolekcje. Rekolekcje potrwają do środy. W te dni nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00.
 10. W piątek 17 marca organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową w dwóch dystansach 20 km. i 40 km. Szczegóły w zakrystii.
 11. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. Każdy certyfikat odpowiada za jedną piszczałkę znajdującą się w instrumencie. W każdą niedzielę można je nabyć w Kruchcie Kościoła a w tygodniu w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Przy okazji nabycia certyfikatu Ofiarodawców wpisujemy do Pamiątkowej Księgi Darczyńców. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i Waszą ofiarność.
 12. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką a święty Otton i święty Maurycy wstawiają się za Nami.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Urszulę Sindrewicz, śp. Leona Chmurę, śp. Waldemara Woźnickiego, śp. Grażynę Łabuzińską, śp. Janinę Pawlik i śp. Bożenę Patla. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz