VII Niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

 1. W usłyszanym dzisiaj fragmencie Ewangelii wg. św. Mateusza słyszymy po raz kolejny, że mamy żyć Miłością, którą należy okazywać konkretnymi czynami.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. W całości przeznaczymy je na budowę instrumentu organowego w Naszym Kościele. Poświęcenie Organów będzie miało miejsce 15 czerwca tego roku. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za udział w tym wielkim przedsięwzięciu.
 3. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta wieczorna będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z wypominek rocznych.
 4. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte w Naszym Kościelne będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 17.00 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Święte będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45.
 5. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszale możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 7. Rozprowadzamy Certyfikaty na Budowę Organów. Każdy certyfikat odpowiada konkretnej piszczałce znajdującej się w instrumencie. Nie ma dwóch takich samych certyfikatów. W każdą niedzielę można je zakupić w Kruchcie Kościoła. W tygodniu w zakrystii i w Biurze Parafialnym. Przy okazji zakupu certyfikatu Darczyńców wpisujemy do Księgi Darczyńców.
 8. W piątki Wielkiego Postu, w Naszym Kościele Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą miały miejsce po Mszy Świętej o godz. 9.00, o godz. 16.30 – dla Dzieci, 17.30 – dla Dorosłych i o godz. 19.00 – dla Młodzieży.
 9. W soboty Wielkiego Postu będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa w Naszej Parafii. Początek nauk o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Pierwsza nauka w sobotę 25 lutego o godz. 19.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 10. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym będziemy rozpoczynali 17.00 Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Krzysztof Wąchała TChr. – Proboszcz z Parafii Świętego Józefa w Stargardzie.
 12. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 13. Parafia organizuje od 4 – 11 września Pielgrzymkę samolotową do Grecji – śladami św. Pawła. Są jeszcze 2 wolne miejsca. Zapisać się można i szczegółowy program odebrać w zakrystii.    
 14. Wszystkim Parafianom i obecnym dzisiejszej Mszy Świętej Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa Naszych Patronów św. Ottona i św. Maurycego. Wszystkim wypoczywającym na Feriach Zimowych życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Młodojewskiego, śp. Łukasza Szuleckiego i śp. Krzysztofa Migdała. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz