IV Niedziela zwykła – 29.01.2023 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej zamiast kazania usłyszeliśmy sprawozdanie Proboszcza. Była to okazja, by się dowiedzieć ilu Nas jest, co udało się zrobić i co planujemy w rozpoczętym roku wykonać. Bardzo proszę o modlitwy w intencji Naszej Parafialnej Wspólnoty.
 2. W ubiegłą niedzielę na misje i Misjonarzy zebraliśmy 1.276 zł. Zebrane środki przeznaczymy na potrzeby misji i Misjonarzy. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta wieczorna będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie a za zmarłych z wypominek rocznych odprawimy Mszę Świętą poza Naszą Parafią.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.
 5. W czwartek będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 12.00 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Proszę przynieść gromnice na Mszę Świętą.
 6. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do środy od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne. Intencje mszale możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywali I środę, I czwartek, I piątek, I sobotę miesiąca. W środę Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Domowy Kościół. W Czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej od 17.00 prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta będzie sprawowana w intencji nowych Powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji Wspólnoty Modlitwy i Postu za Kapłanów. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Złotą Różę. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź dla Dzieci od godz. 16.00 a dla Dorosłych od godz. 17.00. W tym dniu Księża będą odwiedzali chorych. W sobotę zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. Czuwanie Różańcowe rozpoczniemy o godz. 17.00 zakończymy je zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Świętą Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 9. Parafia organizuje od 13 do 18 lutego wyjazd na narty dla dzieci i Młodzieży od 12 roku życia. Koszt wyjazdu 1500 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Maksymiliana i ks. Romana. Przy zapisach zaliczka 300 zł.
 10. Parafia organizuje od 4 – 11 września Pielgrzymkę samolotową do Grecji – śladami św. Pawła. Koszt wyjazdu to 5.150 zł + koszt dojazdu na lotnisko do Berlina. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii.  
 11. Wszystkim Parafianom i obecnym dzisiejszej Mszy Świętej Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa Naszych Patronów św. Ottona i św. Maurycego.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Feliksę Mordas i śp. Urszulę Drapała. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz