Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli ). Msze Święte w Naszym Kościele są sprawowane według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, którą opiszemy drzwi Naszych domów i mieszkań. Po każdej Mszy Siostry Zakonne pracujące w Naszej Parafii będą rozprowadzały kadzidło i kredę. Ofiary przy tej okazji zebrane przeznaczone będą na remont mieszkania Sióstr. Bóg zapłać za wasze ofiary. O godz. 10.00 przed Urzędem Miejskim rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do wspólnego przyznania się do Naszej wiary. O godz. 17.00 w Naszym Kościele rozpoczniemy kolędowanie wraz ze scholami śpiewającymi w Naszej Parafii. Przypominam, że dzisiejsza Uroczystość  jest świętem nakazanym, podczas którego każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. Jutro I sobota miesiąca. Zapraszamy mężczyzna na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Modlitwa Różańcowa ulicami Naszego Miasta. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Czuwanie Różańcowe, które rozpocznie się o godz. 17.00 po różańcu zmiana tajemnic i Msza święta w intencji przebłagalnej za zniewagi jakich doznaje Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  3. W Naszej Parafii trwają Odwiedziny Duszpasterskie – Kolęda. Proszę przygotować wodę święconą, kropidło, Krzyż, Pismo Święte. W miarę możliwości chcielibyśmy się spotkać z całą Rodziną.
    1. Jutro kolędujemy od godz. 15.00 i będziemy odwiedzali Mieszkańców ulicy Dworcowej i Placu Wolności.
    2. 27 stycznia i 28 stycznia będzie miała miejsce kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie mogli przyjąć Księdza w wyznaczonym terminie. Na kolędę dodatkowa możemy się zapisywać w zakrystii i w Biurze Parafialnym.    
  1. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Liturgii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.

 

                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz