II Niedziela Adwentu – 04. 12. 2022 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoje Msze Święte Roratnie mają w środy o godz. 6.00 i w piątki o godz. 16.30. Młodzież swoją Mszę Świętą Roratnią ma w piątki o godz. 6.00.
 2. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy podczas tego nabożeństwa.
 4. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół wigilijny.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywali I środę miesiąca. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 6. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii – po każdej Mszy Świętej w zakrystii i  w sklepiku.
 7. W piątki Adwentu zapraszamy do kaplicy Wieczystej Adoracji na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Emigrantów i ich Rodzin – szczególnie z Naszej Parafii pochodzących.
 8. W niedzielę 11 grudnia dziewczynki z Ottonutek będą rozprowadzały pierniki po Mszy Świętej o godz. 9.00, 10.30 i o godz. 12.00.
 9. Panie z Poradnictwa Rodzinnego w Naszej Parafii prowadzą akcję Paczuszka dla Maluszka. Na choince znajdującej się w kruchcie Kościoła wiszą bombki, na których jest zapisane zadanie do wykonania. Paczki proszę przynosić do zakrystii.
 10. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w naszej Parafii ks. Włodzimierza Maruszewskiego TChr. Pracującego w Mińsku na Białorusi. Po każdej Mszy Świętej ks. Włodzimierz będzie zbierał ofiary na budowę Kościoła w Mińsku. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Michała Suszko, śp. Marię Lenik i śp. Marię Lipińską. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im ….

                                                                                                         

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                      proboszcz