I Niedziela Adwentu – 27. 11. 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiaj także rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które głosi Paweł Jasina TChr.Prefekt Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne: dzisiaj na każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. W dni powszednie rekolekcji będziemy zbierali ofiary na potrzeby ks. Rekolekcjonisty. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoje Msze Święte Roratnie będą miały w piątki o godz. 16.30. Młodzież swoją Mszę Świętą Roratnią będzie miała w piątki o godz. 6.00.
 2. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 9.167zł. . Zebrane środki przeznaczymy na budowę organów. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. Przeżywamy jeszcze Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe do środy włącznie o godz. 17.30. W niedziele listopada spotykamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej. Początek Różańca o godz. 15.00. 
 4. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45.
 6. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół wigilijny.
 7. Wczoraj w Naszej parafii odbyło się Spotkanie Formacyjne Młodych. Bóg zapłać ks. Romanowi i ks. Maksymilianowi za przygotowanie tego spotkania.
 8. Cantus Delitium zespół założony i prowadzony przez Pana Tomasza Szutkowskiego – Naszego Organistę zwyciężył w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej Cantates Lublinensis. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za promocję Naszej Parafii i Naszego Miasta. Życzymy dalszych sukcesów.
 9. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00, w piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Spowiedź dla Dzieci od godz. 16.00 i o 16.30 Msza Święta. Spowiedź dla Dorosłych od godz. 17.00. W sobotę czuwanie modlitewne dla Członków Żywego Różańca od godz. 17.00. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Święta. W piątek księża będą odwiedzali Chorych.
 10. W najbliższą sobotę zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.00 i po Mszy Świętej Męski Różaniec ulicami naszego Miasta i spotkanie przy kawie.
 11. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii – po każdej Mszy Świętej w zakrystii i  w sklepiku.
 12. W piątki Adwentu zapraszamy do kaplicy Wieczystej Adoracji na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Emigrantów i ich Rodzin – szczególnie z Naszej Parafii pochodzących.
 13. Przy naszej Parafii powstaje Koło Misyjne Dzieci. Spotkanie w sobotę 3 grudnia o godz. 12.00 w salce przy kościele. Zapraszamy chętne Dzieci wraz z Rodzicami.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Iwonę Danielewicz, śp. Tadeusza Dondajewskiego, śp. Danutę Krupka i śp. Tomasza Radeckiego. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz