Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Tytularne Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla i Księży Chrystusowców. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich należących do Naszych Wspólnot Zakonnych. W dzisiejszą niedzielę Młodzież z KSM zbiera ofiary do puszek na utrzymanie Naszego Seminarium w Poznaniu. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki przeznaczymy na budowę organów.
 3. Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.30. W niedziele listopada spotykamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej. Początek Różańca o godz. 15.00.
 4. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w miesiącu listopadzie tylko o godz. 8.45. Prosimy o wypisywanie intencji na kartkach, które przedstawimy Bożej matce podczas tego Nabożeństwa.
 6. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w Naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Paweł Jasina TChr – Prefekt Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.   
 7. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożyliśmy kartki na wypominki roczne. Bardzo proszę, by czytelnie wypisywać imiona i nazwiska osób, za które będziemy się modlili w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Poniedziałkowa Msza Święta wieczorna będzie odprawiana za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych Parafian w ostatnim czasie.
 9. Na stoikach przy wyjściu z Kościoła można zabrać do Domów Torby Miłosierdzia, do których można włożyć trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Zebrane produkty Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozdadzą najbardziej potrzebującym Parafianom. Osoby chętne do służby najuboższym zapraszamy do zgłoszenia do ks. Proboszcza lub Pani Alicji Pajor.
 10. Dzisiaj podczas Mszy Świętych święcimy opłatki. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych będzie można nabyć: w Niedziele Adwentu – przy wyjściu z kościoła, w tygodniu po każdej Mszy Świętej w zakrystii oraz w sklepiku.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Stanisława Rajewskiego i śp. Mirosława Zadarko. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz