XXVIII Niedziela zwykła – 16. 10. 2022 r.

 1. Przeżywamy Październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe codziennie w Naszym Kościele o godz. 17.30. Dzieci swoje Nabożeństwo Różańcowe mają w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Zebrane środki przeznaczymy na budowę organów. Bóg zapłać za ofiary na ten cel złożone.
 3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej Młodzież z KSM zbiera ofiary do puszek na stypendia dla Dzieci Młodzieży pochodzących z ubogich Rodzin. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 5. Jutro nabożeństwo wypominkowe po Mszy Świętej o godz. 9.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana z zmarłych Parafian w ostatnim czasie a Msza Święta intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych zostanie odprawiona o godz. 9.00.
 6. 18 października ( we wtorek ) zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem do wzięcia udziału w akcji MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU. O 17.30 będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o jedność i pokój. Serdecznie zapraszamy.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę tylko!!! o godz. 8.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną. Po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary na potrzeby misji i misjonarzy. Za Wasze ofiary bardzo dziękujemy.
 10. W niedziele 23 października i 30 października Młodzież z KSM będzie rozprowadzała znicze w Kościele. 31 października i 1 listopada Młodzież będzie sprzedawała znicze na  Zachęcamy do zakupu zniczy u Naszej Młodzieży.
 11. 31 października nasza Parafia organizuje Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie dzieci z Naszej Parafii do Sali Sportowej w Liceum. Początek zabawy o godz. 17.00. Przewidziane są różne atrakcje. Dzieci przebierają się za ulubionego świętego. Wstęp 5 zł.
 12. Zapraszamy Małżeństwa z Naszej Parafii i nie tylko do Wspólnoty Domowego Kościoła. Informacje nt. wspólnoty u ks. Romana i ks. Maksymiliana.
 13. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła wyłożyliśmy kartki na Wypominki Listopadowe. Bardzo proszę aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska osób za które będziemy się modlili w miesiącu Listopadzie.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii. W Naszych modlitwach pamiętajmy o Siostrze Teresie, która obchodzi swoje imieniny.  
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Niewiadomską i śp. Emilię Jenczak. Módlmy się za zmarłe Parafianki – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz