XXV Niedziela zwykła – 18. 09. 2022 r.

 1. W dzisiejszą Niedzielę witamy Piotra, Oblatów Najświętszej Maryi Panny, którzy rozprowadzają Kalendarze Misyjne na Rok 2023. Ofiary złożone podczas nabywania kalendarza będą przeznaczone na działalność misyjną Ojców Oblatów
 2. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę inwestycyjną. Zebrane środki przeznaczymy na prace remontowe w Naszym Kościele.
 4. Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana z zmarłych Parafian w ostatnim czasie a Msza Święta intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych zostanie odprawiona poza Naszą Parafią.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. W przyszłą niedziele tj. 25.09., parafialny zespół Caritas, po każdej Mszy świętej, będzie przeprowadzał zbiórkę do puszek na hospicja w naszej diecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 8. W zakrystii u Siostry Teresy są do odebrania formularze zgłoszeniowe do I Komunii Świętej .
 9. W zakrystii są do odebrania formularze zgłoszeniowe do bierzmowania.
 10. W najbliższy czwartek 22 września będziemy przeżywali w naszej Parafii wielkie święto. W tym dniu zostaną wprowadzone Relikwie Świętego Maurycego i zostanie poświęcony Dzwon Świętego Maurycego, którego fundatorami są Dzieci Pierwszokomunijne i Młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania. Do tej Uroczystości będziemy się przygotowywali od poniedziałku do środy. Nauki przed uroczystością będzie głosił ks. prof. Grzegorz Wejman podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowaniu oraz w przeżyciu tej uroczystości.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jana Białończyka, Jacek Feliks Muskała, Irena Rynkiewicz, Aniela Kita. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz