XXII Niedziela zwykła – 28. 08. 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji. Od jutra zostaje wprowadzony porządek Mszy Świętych jak w ciągu roku. W tygodniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 6.30 – po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji, o godz. 9.00 i o godz. 18.00. w niedziele Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00. Życzymy wszystkim bezpiecznych powrotów do domów.
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii Siostrę Teresę Pluta, która podejmie pracę Zakrystianki i Katechetki w Szkole Podstawowej przy ulicy Rejtana. Życzymy Siostrze by Pan Bóg obdarzał swoim błogosławieństwem a Matka Najświętsza otaczała swoja opieką.
 3. Witamy równie serdecznie ks. Diakona Grzegorza, który rozpoczął praktykę diakońską w Naszej Parafii. Ks. Diakonowi życzymy owocnego roku w przygotowaniu się do przyjęcia Święceń Prezbiteratu.
 4. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 10.053 zł. Zebrane środki przeznaczymy na prace remontowe w Naszym Kościele. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 6. Jutro nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana z zmarłych Parafian w ostatnim czasie i w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Prosimy o wypisywanie na kartkach intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Pyrzyckie Porozumienie Środowisk Patriotycznych zaprasza 1 września ( czwartek ) o godz. 4.45 na złożenie kwiatów przy Pomniku Katyńskim i na Mszę Świętą o godz. 5.00 z okazji 83wybuchu Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.   
 9. W imieniu Pani Burmistrz zapraszamy na obchody 83 rocznicy II Wojny Światowej. Początek obchodów przy Pomniku Katyńskim na Palcu Kościelnym o godz. 14.00.
 10. W tym tygodniu będziemy przeżywali I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji Kapłanów i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Modlitwy i Postu za Kapłanów. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź od godz. 16.00 dla dzieci a od godz. 17.00 dla Dorosłych. W sobotę o godz. 6.30 Msza święta i po niej Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. O godz. 17.00 okazja do spowiedzi i Czuwanie Różańcowe zakończone zmianą Tajemnic Różańcowych i Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za zniewagi jakich doznaje.
 11. W piątek Księża będą odwiedzali Chorych.
 12. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę                    od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 13. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefa Derylaka, śp. Tadeusza Bartosińskiego, śp. Jadwigę Popiel, śp. Stanisławę Konieczną i śp. Józefę Lachowicz. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz