Uroczystość Wstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę w Naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Msze Święte I komunijne będą sprawowane o godz. 10.30 i o godz. 12.00. Bardzo proszę, by przyjść do Kościoła na inne godziny aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Świętej Rodzicom i Gościom Dzieci Pierwszokomunijnych.
 2. We wtorek kończymy miesiąc Maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo Wypominkowe jutro po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 3. W środę rozpoczniemy czerwiec – miesiąc w którym oddajemy cześć Jezusowemu Sercu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czerwcu Nabożeństwo Wypominkowe w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywali: I Środę, I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Domowego Kościoła. Po  Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00, po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze Wspólnotą Modlitwy i Postu za Kapłanów. W piątek spowiedź od godz. 16.00 dla Dzieci i od godz. 17.00 dla Dorosłych. W sobotę Czuwanie Modlitewne dla członków Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych. Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta po Mszy Świętej o godz. 6.30 będzie wyjątkowo miał miejsce w sobotę 11 czerwca.
 5. W sobotę 4 czerwca Nasza Parafia organizuje Festyn Ottonowy. Początek spotkania o godz. 11.00 zakończenie o godz. 15.00. Podczas Festynu będzie można obejrzeć występy i zjeść kiełbasę z grilla oraz ciasto. Zebrane środki przy okazji Festynu przeznaczymy na budowę organów w Naszym Kościele. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Parafialne przy Kościele.
 6. 4 czerwca w sobotę zapraszamy o godz. 20.00 na Mszę Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Szczególnie zapraszam Wspólnoty działające w przy Naszej Parafii.
 7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Rocznicę I Komunii Świętej. Msza Święta rocznicowa będzie odprawiona o godz. 10.30.
 8. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 10. Nasza Parafia organizuje w dniach 2-8 października Samolotową Pielgrzymkę do Fatimy i  do Santiago de Compostela. Koszt wyjazdu 3.990 zł. Można się zapisywać na listę dodatkową. Wszystkich zapisanych proszę o wpłatę I raty na Parafialne Konto Pielgrzymkowe. Numer Konta i harmonogram wpłat jest do odebrania w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. 
 11. Parafia organizuje 18 czerwca wyjazd dla dzieci na Górę Tabor Junior do Marianowa. Wyjazd o godz. 8.00 i powrót około godz. 16.00. Koszt 100 zł. Zapisy i więcej informacji na temat wyjazdu w zakrystii, u ks. Maksymiliana i u Sióstr. Zaliczka 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 31 maja.
 12. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Naszego Patrona – św. Ottona. W naszym modlitwach pamiętajmy o Dzieciach I Komunijnych.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Henrykę Jaroszyńską, śp. Małgorzatę Ćwiklińską. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz