VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

 1. Przeżywamy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci swoje nabożeństwo majowe będą miały w środę o godz. 15.30 i o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!  
 2. W miniona niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 9.531 zł. Zebrane środki przeznaczymy na inwestycje parafialne.
 3. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Dzień Matki. To także dzień, w którym Siostra Ewelina będzie obchodziła swoje imieniny. Swoją wdzięczność za posługę Siostry Eweliny w Naszej Parafii wyrazimy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 6. Nasza Parafia organizuje w dniach 2-8 października Samolotową Pielgrzymkę do Fatimy. Koszt wyjazdu 3.990 zł. Można się zapisywać na listę dodatkową. Wszystkich zapisanych proszę o kontakt w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 7. W najbliższą niedzielę w Naszej Parafii będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej. Msze Święte I komunijne będą sprawowane o godz. 10.30 i o godz. 12.00. Bardzo proszę, by przyjść do Kościoła na inne godziny aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Świętej Rodzicom i Gościom Dzieci Pierwszokomunijnych.
 8. W sobotę 4 czerwca Nasza Parafia organizuje Festyn. Początek spotkania o godz. 11.00 zakończenie o godz. 15.00. Podczas Festynu będzie można zjeść kiełbasę z grilla oraz ciasto. Zebrane środki przy okazji Festynu przeznaczymy na budowę organów w Naszym Kościele. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Parafialne przy Kościele.
 9. Parafia organizuje 18 czerwca wyjazd dla dzieci na Górę Tabor Junior do Marianowa. Wyjazd o godz. 8.00 i powrót około godz. 16.00. Koszt 100 zł. Zapisy i więcej informacji na temat wyjazdu w zakrystii, u ks. Maksymiliana i u Sióstr. Zaliczka 20 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 31 maja.
 10. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Naszego Patrona – św. Ottona.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Joannę Miaczkowską, śp. Tadeusza Kowalskiego, śp. Krystynę Ryfczak, śp. Marylę Wasielewską i śp. Andrzeja Krajczewskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz