III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci w tym tygodniu swoje Nabożeństwo Majowe będą miały w piątek o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 9.00 !!!
 2. W Naszej Parafii gościmy kleryków z Naszego Seminarium w Poznaniu. Bóg zapłać za świadectwo i pomoc duszpasterską. Po każdej Mszy Świętej klerycy zbierają ofiary na utrzymanie Seminarium w Poznaniu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 10.021 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w środę i w czwartek od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. We wtorek 3 Maja będziemy przeżywali Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 ( Msza Święta w intencji Ojczyzny ) i o godz. 18.00.
 6. W środę 4 maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków. Wszystkich Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej zapraszam wraz z Rodzinami na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali: I Środę, I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Strażaków i w intencji Domowego Kościoła. Po  Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 17.00, po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze Wspólnotą Modlitwy i Postu za Kapłanów. W piątek spowiedź od godz. 16.00 dla Dzieci i od godz. 17.00 dla Dorosłych. W sobotę Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta po Mszy Świętej o godz. 6.30. W sobotę Czuwanie Modlitewne dla członków Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych.
 8. W piątek księża będą odwiedzali Chorych.
 9. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam Wspólnotę Rodziców modlących się za Swoje dzieci na spotkanie, które odbędzie się w Naszym Kościele.
 10. W niedzielę 8 maja członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary do puszek. Zebrane środki będą przeznaczone na zrobienie paczek dla Mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za Wasze dobre serce.
 11. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie miało miejsce spotkanie dla Rodziców Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 12. Nasza Parafia organizuje w dniach 2-8 października Samolotową Pielgrzymkę do Fatimy. Koszt wyjazdu 3.990 zł. Szczegółowy program Pielgrzymki jest wywieszony w gablotach. Zapisy w zakrystii.
 13. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Halinę Kukiełka. Módlmy się w intencji zmarłej Parafianki: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz