Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

  1. Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie” Z taką nowiną przychodzi Chrystus do współczesnego Człowieka – do każdego z Nas. Przychodzi jako światło, które oświeca mroki grzechu i przemienia wszystko. Przychodzi z darem Nowego Życia. To Nowe Życie mamy chronić i pielęgnować, tak aby ono w Nas rosło i abyśmy o Nim dawali świadectwo.
  2. Msze Święte w Naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15 !!! O godz. 17.45 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienne odmawianie Nowenny o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Podczas każdego dnia Nowenny będą głoszone kazania o Bożym Miłosierdziu

Kochani Parafianie stajemy dzisiaj wobec Największej i Najważniejszej Tajemnicy Naszej Wiary jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Do przeżywania tych wydarzeń przygotowywaliśmy się przez okres Wielkiego Postu a w szczególny sposób przez ostatnie dni. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność za trud i poświęcenie. Dziękuję Kanclerzowi Kurii Metropolitalnej w Szczecinie ks. Sławomirowi Zydze za przewodniczenie dzisiejszej Mszy Świętej Rezurekcyjnej i za wygłoszenie okolicznościowego Kazania.  Bardzo dziękuję Księżom za posługę sakramentalną w sposób szczególny dziękuję ks. Józefowi Przekopowi za pomoc w Wielkim Tygodniu. Dziękuję Siostrze Annie za piękny wystrój kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu za oddaną służbę na rzecz naszej Parafialnej Wspólnoty. Bardzo dziękuję Panu Organiście i Zespołowi Cantus Delitium za piękne śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Świątecznej Liturgii. Moją serdeczną wdzięczność kieruję wobec osób budujących grób i wszystkich troszczących się o porządek w Kościele. Dziękuję ks. Maksymilianowi, klerykowi oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Dziękuję Wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, Strażakom niosącym baldachim i Panom prowadzącym Księdza z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję Członkom Parafialnego Zespołu Caritas, którzy przygotowali paczki najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i harcerzom, którzy je dostarczyli chorym.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwy, ofiary i serdeczność. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości oraz za nadesłane życzenia świąteczne.

Umiłowani Parafianie, Czcigodni Goście – W tym dniu radosnym niech Zmartwychwstały Pan przyniesie Nam radość i pokój. Niech  to Misterium przeniknie do naszych dusz, niech żyje w nas radość, ufność, wiara i chrześcijańska nadzieja. Pokój i łaska Zmartwychwstałego Pana niech będą z Nami wszystkimi. W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w Naszej Parafii życzę spokojnych i błogosławionych świąt i Wesołego Alleluja !!!

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz