Niedziela Męki Pańskiej – 10. 04. 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. W tym wyjątkowym dniu stajemy z palmami w rękach, by oddać cześć Jezusowi wjeżdżającemu do Jerozolimy. Prośmy naszego Zbawiciela o łaskę przemiany i nawrócenia. Dzisiaj o godz. 10.00 rozpocznie się Marsz dla Jezusa.
 2. Witamy w Naszej Parafii ks. Józefa Przekopa TChr i kleryka Bartosza z Naszego Seminarium w Poznaniu. Cieszymy się, że będą razem z Nami przeżywali zbliżające się Święta
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie   
 4. W dzisiejszą niedzielę Młodzież z K.S.M. sprzedaje palmy. Dochód przeznaczymy na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w Naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 5. Na stolikach przy wyjściu z Kościoła znajdują się kartki z treścią Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, by zabrać sobie je do swoich domów.
 6. Biuro Parafialne czynne w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek od godz. 16.00-17.00.
 7. Na balaskach znajduje się puszka, do której możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 8. Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu znaleźć możemy w gablocie przed kościołem, w gablotach wychodząc z Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii.
 9. Zapraszamy do sprzątania Kościoła we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
 10. W środę będzie miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami Naszego Miasta. Początek Drogi Krzyżowej koło krzyża przy sądzie o godz. 18.45. Pójdziemy ulicami: Staromiejską, Górną, Dąbrowskiego, Zabytkową, Kilińskiego. Nabożeństwo zakończymy w Naszym Kościele. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 11. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Jutrznia o godz. 7.00. Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 19.00. Po Liturgii przeniesiemy Najświętszy sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00.
 12. Wielki Piątek – to dzień szczególnego wyciszenia, umartwienia, modlitwy i postu. Przeżywamy w tym dniu pamiątkę śmierci Pana Jezusa. Wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły. Jutrznia o godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 9.00, 15.00 + Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.30. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 19.00. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00. O godz. 22.00 zaśpiewamy 3 części Gorzkich Żali. Program adoracji znajduje się w gablocie przed kościołem, w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej Naszej Parafii.
 13. W Wielką Sobotę o godz. 7.00 Jutrznia. Poświęcenie pokarmów w Naszym Kościele co pół godziny od 9.00 – 14.00. Zwyczajem poprzednich lat będziemy zbierali ofiary na trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 14. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 19.45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Proszę przynieść świece !!!!
 15. W Poranek Wielkanocny prywatna adoracja przy Grobie Pana Jezusa od godz. 5.00. O godz. 6.00 rozpoczniemy Procesję Rezurekcyjną i odprawimy Uroczystą Mszę Świętą. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00, 10.30,12.00 i o godz.18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15 !!! Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz.17.45.
 16. W Niedzielę 24 kwietnia będziemy zbierali ofiary na tacę, które w całości przeznaczymy na inwestycje w Naszej Parafii. Za Waszą ofiarność bardzo dziękujemy.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Ottona Patrona Naszej Parafii. 
 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wojciecha Downara, śp. Barbarę Szulecką i śp. Weronikę Lubczenko. Módlmy się za zmarłych parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr         

                                                                                                                                  proboszcz