V Niedziela Wielkiego Postu – 03. 04. 2022 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W Naszej Parafii gościmy ks. Sławomira Melnika TChr. – Wikariusza z Bonn. Bóg zapłać za wygłoszone do nas Boże Słowo i za pomoc duszpasterską.
 3. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45.  
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali I Środę Miesiąca i I Czwartek Miesiąca. W środę po Mszy Świętej o godz. 9.00 w kaplicy Wieczystej Adoracji będzie miało modlitewne spotkanie Parafialnej Rodziny Radia Maryja. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili wraz Członkami Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 8. W sobotę 9 kwietnia zapraszamy Mężczyzn na Mszę Świętą o godz. 6.30. Po Mszy Świętej Modlitwa Różańcowa ulicami Naszego Miasta.
 9. 10 kwietnia będziemy przeżywali Niedzielę Męki Pańskiej ( Niedzielę Palmową ). Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia palm, które będzie można nabyć u Młodzieży z KSM. Zebrane środki będą przeznaczone na działalność młodzieżową w naszej Parafii. O godz. 10.00 rozpoczniemy Marsz dla Jezusa.
 10. Na balaskach znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za składane ofiar na ten cel.
 11. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką i święty Otton wstawia się za Nami.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Bolesława Sienkiewicza, śp. Stanisławę Stemplewską i śp. Jana Opalę. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz