II Niedziela Wielkiego Postu – 13. 03. 2022 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Kazania Pasyjne w Naszej Parafii głosi ks. Janusz Skoczeń – Proboszcz z Brzeska. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro w Naszym Kościele rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci ze szkoły Podstawowej przy ul. Rejtana i dla Młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół przy ulicy Młodych Techników . Rekolekcje wygłosi ks. Łukasz Klimek TChr. Program rekolekcji został wywieszony w gablotach w Kościele i przed Kościołem. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. W poniedziałek, wtorek i w środę nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00!
 3. W minioną niedzielę do puszek na pomoc poszkodowanym podczas wojny na Ukrainie zebraliśmy 6.934 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Dzisiaj także zbieramy ofiary do puszek na ten cel.
 4. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko  o godz. 17.45 !!!
 6. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 8. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji mają miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych.
 9. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Za Wasze ofiary serdecznie dziękujemy.
 10. W przyszłą Niedziele Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą sprzedawali świece na stół Wielkanocny.
 11. Na balaskach znajduje się skrzynka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za składane ofiar na ten cel.
 12. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką i święty Otton wstawia się za Nami.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Klaudię Skowrońską, śp. Janinę Krzysztopolską i śp. Cecylię Dąbrowską. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz