VIII Niedziela Zwykła – 27. 02. 2022 r.

 1. W Naszej Parafii rozpoczęliśmy prace związane z przebudową empory muzycznej, na której będą budowane organy zakupione kilka lat temu w Berlinie. Bardzo proszę o modlitwę, by przedsięwzięcie które rozpoczęliśmy zostało szczęśliwie ukończone.
 2. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 10.014 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone ofiary. Wszystkie zebrane środki przeznaczymy na budowę empory chórowej i instrumentu organowego w Naszym Kościele.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Młodzież z KSM zbiera ofiary na pomoc dla poszkodowanych na wojnie na Ukrainie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i solidarność z poszkodowanymi.  W najbliższą niedzielę będziemy także zbierali ofiary na ten cel.
 4. Dzisiaj o godzinie 17.30 będzie odprawione Nabożeństwo w intencji Pokoju na Ukrainie. O godz. 18.00 wraz  z Księżmi z Dekanatu będzie odprawiona Msza Święta w intencji Pokoju na Ukrainie. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Pani Burmistrz Pyrzyc informuje, że od wtorku można przynosić odzież, artykuły chemiczne i  trwałe artykuły spożywcze do przygotowanego magazynu przy ul. Kościuszki 26 ( na terenie PPK ) oraz w Remizach OSP w Żabowie, Brzesku, Ryszewku, Mielęcinie, Nowielinie, Obrominie i w Stróżewie, by pomóc mieszkańcom Ukrainy poszkodowanym podczas wojny. Szczegóły proponowanej pomocy przez Urząd Miejski znajdują się na ogłoszeniu w gablotach w Kościele i przed Kościołem.
 6. Jutro swoje imieniny będzie obchodził ks. Roman. Swoją modlitewną wdzięczność za posługę ks. Romana w Naszej Parafii okażemy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. We wtorek będziemy obchodzili dzień Żołnierzy Niezłomnych. O godz. 17.00 Warta Honorowa Harcerzy przy Pomniku Katyńskim. O godz. 17.30 w Kościele Akademia Młodzieży KSM. O godz. 18.00 Msza Święta i po Mszy Świętej złożenie wieńcy przy Pomniku Katyńskim.
 9. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte w Naszym Kościelne będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 17.00 i o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy Święte będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili wraz z Rodzinami z Kościoła Domowego.
 10. W tym tygodniu będziemy przeżywali I Czwartek Miesiąca, I Piątek Miesiąca i I Sobotę Miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Spowiedź dla Dzieci od godz. 16.00. Spowiedź dla Dorosłych od godz. 17.00. W sobotę Msza Święta dla Mężczyzn o godz. 6.30, po Mszy modlitwa różańcowa ulicami Naszego Miasta. Czuwanie Różańcowe rozpocznie się o godz. 17.00. Po czuwaniu zmiana tajemnic różańcowych i Msza Święta wynagradzająca za zniewagi jakie doznaje Niepokalane Serce NMP.
 11. W piątek Księża będą odwiedzali chorych.
 12. Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu będą odprawiane po Mszy Świętej o godz. 9.00, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla Dorosłych i o godz. 19.00 dla Młodzieży.
 13. W Niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żale z kazaniem pasyjnym będzie się rozpoczynało o godz. 17.00.
 14. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 15. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
 16. W soboty Wielkiego Postu o godz. 19.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji będą miały miejsce Nauki Przedślubne dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszam na nauki wszystkich zainteresowanych. Pierwsza nauka odbędzie się w najbliższą sobotę 5 marca.
 17. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w Naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Woźniak SCJ ( Sercanin )
 18. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką i święty Otton wstawia się za Nami.
 19. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Juliannę Cieślak, śp. Pelagię Barnat, śp. Jadwigę Szymulę, śp. Stefana Ratajskiego i śp. Józefa Maciąga. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz