IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

  1. Dzieci i młodzież szkół średnich rozpoczęli ferie zimowe. Życzymy wszystkim owocnego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do swoich domów.
  2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 12.00 i o godz. 18.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy się modlili w intencji Osób zakonnych pochodzących z Naszej Parafii i w Niej posługujących.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili wraz Członkami Domowego Kościoła. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Biuro Parafialne w środę będzie nieczynne.  
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, wtorek i w czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Prasę katolicką można nabyć i Ministrantów i Lektorów.
  6. Parafia organizuje w ferie zimowe półkolonie dla dzieci w dniach od 7 lutego do 9 lutego. Będą to wyjazdy: na lodowisko do Gorzowa Wielkopolskiego, na kręgle do Stargardu i na ścianę wspinaczkową do Szczecina. Koszt udziału w jednym to około 100 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek , I piątek, I sobotę miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00 prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Wieczorem Spowiedź od godz. 17.00. W sobotę  o godz. 6.30 Msza Święta dla Członków Różańca Mężczyzn i modlitwa Różańcowa ulicami Naszego Miasta. Czuwanie Różańcowe od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic Różańcowych i Mszą Świętą Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  
  8. W piątek Księża będą odwiedzali Chorych.
  9. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką i święty Otton wstawia się za Nami.  
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jerzego Durkę, śp. Genowefę Sędek, śp. Stanisława Olecha i śp. Łucję Szutkowską. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz