Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewali do Ofiarowania Pańskiego.   
  2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Z powodów epidemicznych nie ma kolędy w tradycyjnej formie tzn. nie odwiedzamy Parafian w Domach. Od minionego poniedziałku zapraszamy Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą sprawowaną w Ich intencji. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabierają do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem znajdują się na pamiątkowych obrazkach. Porządek modlitewnych spotkań znajdują się w gablotach w kościele i przed kościołem oraz na stronie internetowej Naszej Parafii. Mieszkających przy ulicy Akacjowej zapraszam na Mszę Świętą kolędową jutro o godz. 18.00. Ofiary przy tej okazji złożone przeznaczymy na budowę Organów, które przed Świętami Bożego Narodzenia zostały zabrane do Warsztatu Organmistrzowskiego Pana Zdzisława Molina. Po Mszy Świętej Kolędowej Ministranci zbierają ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny. Zapraszam do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  6. W najbliższą środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili w intencji Członków Wspólnoty Przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie modlitewne dla Wspólnoty rozpocznie się o godz. 17.00.
  7. W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na Remont Organów. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Scholki Dziecięcej Ottonutki i Scholi Młodzieżowej działających przy Naszej Parafii. Zapraszamy do wysłuchania koncertu.
  8. Parafia organizuje w dniach od 6.02-12.02 wyjazd na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt wyjazdu 1.200zł. Karty zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Wpisowe 200 zł. Szczegóły wyjazdu u ks. Romana i u ks. Maksymiliana.
  9. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją matczyną opieką.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teresę Momot, śp. Michała Bieńkowskiego, śp. Stanisława Kulika i śp. Ludwika Korzeniewskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                         proboszcz