Na II Niedzielę w okresie Bożego Narodzenia – 02.01.2022 r.

 1. Przeżywamy radość z Narodzenia Pana, wczoraj przywitaliśmy Nowy Rok. Niech to będzie Rok, w którym zbliżymy się do Pana Boga poprzez wierność powołaniu, którym przez Niego zostaliśmy obdarzeni.    
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, którą opiszemy drzwi Naszych Domów i Mieszkań. Poświęconą kredę Siostry będą rozprowadzały przy wyjściu z Kościoła. Ofiary przy tej okazji zebrane będą przeznaczone na remont mieszkania Sióstr. Przypominam, że dzień ten jest Świętem Nakazanym,  w którym każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.
 4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do środy od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00 W czwartek Biuro Parafialne nieczynne. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. Z powodów epidemicznych nie będzie kolędy w tradycyjnej formie tzn. nie będziemy odwiedzali Parafian w Domach. Od jutra zapraszamy Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą sprawowaną w Waszej intencji. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabiorą do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem będą się znajdowały na pamiątkowych obrazkach. Porządek modlitewnych spotkań został zapisany na kartkach, które znajdują się w gablotach w kościele i przed kościołem oraz na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Plan modlitewnych spotkań został także wywieszony w gablotach w Kościele i na zewnątrz Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii. Ofiary przy tej okazji złożone przeznaczymy na budowę Organów, które przed Świętami Bożego Narodzenia zostały zabrane do Warsztatu Organmistrzowskiego Pana Zdzisława Molina. Po Mszy Świętej Kolędowej Ministranci będą zbierali ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny. Zapraszam do wspólnej modlitwy i kolędowania.
 6. W najbliższą środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili w intencji Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Domowy Kościół.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza Święta dla dzieci. Spowiedź dla Dorosłych od godz. 17.00. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 6.30 Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta. O godz. 17.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne dla członków Żywego Różańca zakończone zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Świętą o godz. 18.00.
 8. W piątek Księża będą odwiedzali chorych.
 9. Parafia organizuje w dniach od 6.02-12.02 wyjazd na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt wyjazdu 1.200zł. Karty zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Wpisowe 200 zł. Szczegóły wyjazdu u ks. Romana i u ks. Maksymiliana.
 10. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją matczyną opieką.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Edwarda Kowalskiego i śp. Emilię Olczak. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                                 proboszcz