Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej Małżonkowie odnawiają Przyrzeczenia Małżeńskie. Wszystkim małżonkom z Naszej Parafii oraz obecnym na niedzielnej Mszy Świętej życzymy miłości, szczęścia, radości i pokoju na kolejne lata wspólnego życia.
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za zmarłych z Wypominek Rocznych i zmarłych Parafian w ostatnim czasie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
 4. W piątek 31 grudnia będziemy przeżywali ostatni dzień 2021 roku. Nabożeństwo Przebłagalne rozpoczniemy o godz. 17.30. zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w Naszym Kościele według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00. Przypominam, że dzień ten jest Świętem Nakazanym, w którym każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej.
 6. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 8. W sobotę 8 stycznia Msza Święta i godz. 6.30 – po Mszy Świętej Różaniec Mężczyzn ulicami Naszego Miasta a  o godz. 17.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne dla Członków Żywego Różańca zakończone zmianą tajemnic i Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. Z powodów epidemicznych nie będzie kolędy w tradycyjnej formie tzn. nie będziemy odwiedzali Parafian w Domach. W miesiącu Styczniu będziemy zapraszali Parafian z poszczególnych ulic na Mszę Świętą w Waszej intencji. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabiorą do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem będą się znajdowały na pamiątkowych obrazkach.
 10. Od 22 grudnia w Pyrzycach przy Ratuszu Miejskim od ulicy Kilińskiego znajduje się Lodówka Społeczna, do której można składać żywność, by ludzie w potrzebie mogli z niej skorzystać. Szczegóły funkcjonowania lodówki znajdują się na jej drzwiach.
 11. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Sławomira Pieczarę, śp. Bożenę Biernacką i śp. Elżbietę Przybyszewską. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

                                                                                                          proboszcz