III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoje Msze Święte Roratnie mają we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 16.30. Młodzież swoje Msze Święte Roratnie ma w piątki na godz. 6.00.
 2. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 3. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie odprawiona o godz. 18.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 8.45. i o godz. 17.45.  
 5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00-17.00 i w soboty od godz. 10.00-11.00. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. W minioną niedzielę ks. Marcin Sęk TChr. – Proboszcz z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie zebrał na potrzeby swojej Parafii 5.025 zł. Za Wasze ofiary bardzo Wam dziękujemy.
 7. W dzisiejszą niedzielę Młodzież z KSM sprzedaje pierniki. Ofiary przy tej okazji złożone przeznaczone będą na funkcjonowanie KSM w Naszej Parafii
 8. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła.
 9. Nasza Parafia organizuje od 16-20 maja przyszłego roku pielgrzymkę do Bambergu do Grobu Świętego Ottona, przy okazji zwiedzimy Drezno, Ratyzbonę, Rotenburg i wiele innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki 2.150 zł + 100 Euro. Zapisywać się można w zakrystii. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotach i jest do zabrania dla zapisujących się w zakrystii.
 10. W najbliższą niedzielę zebrane środki na tace przeznaczymy na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 11. W najbliższą niedzielę schola dziecięca Ottonutki będzie rozprowadzała w kruchcie Kościoła sianko na stół wigilijny. Środki przy tej okazji zebrane przeznaczone będą na działanie scholki w Parafii.
 12. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Małgorzatę Żabską, śp. Jerzego Szutkowskiego, i śp. Krystynę Jóźwiak. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                      proboszcz