II Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci swoje Msze Święte Roratnie będą miały we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 16.30. Młodzież na roraty zapraszamy w piątki na godz. 6.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Marcina Sęka TChr – Proboszcza z Kamieńca Podolskiego. Bóg zapłać za głoszone Boże Słowo i pomoc duszpasterską. Po każdej Mszy Świętej ks. Marcin będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej Parafii.
 3. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 4. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie odprawiona o godz. 18.00.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 8.45. i o godz. 17.45.  
 6. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół wigilijny.
 7. W minioną niedzielę Członkowie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zebrali 2.813 zł na pomoc dla Naszej Parafianki Nikoli, by zakupić schodołaz. Za Wasze ofiary bardzo dziękujemy.
 8. W środę podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlili w intencji Wspólnoty Koła Przyjaciół Radia Maryja w 11 rocznicę powstania. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.     O godz. 17.00 Modlitwa Różańcowa.
 9. W dzisiejszą niedzielę Młodzież z KSM sprzedaje pierniki. Ofiary przy tej okazji złożone przeznaczone będą na funkcjonowanie KSM w Naszej Parafii
 10. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła.
 11. Nasza Parafia organizuje od 16-20 maja przyszłego roku pielgrzymkę do Bambergu do Grobu Świętego Ottona, przy okazji zwiedzimy Drezno, Ratyzbonę i wiele innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki 2.150zł + 100 Euro. Zapisywać się można w zakrystii. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotach i jest do zabrania dla zapisujących się w zakrystii.
 12. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jadwigę Bryk, śp. Artura Ferenca, i śp. Adama Dąbrowskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz