Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Tytularne Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej i Księży Chrystusowców. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich należących do Naszych Wspólnot Zakonnych.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zebrane środki przeznaczymy na inwestycje Parafialne.
 3. Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.30. W niedziele listopada spotykamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej. Początek Różańca o godz. 15.00. 
 4. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w miesiącu listopadzie tylko o godz. 8.45.
 6. Przez cały miesiąc Listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa
  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Każdego dnia miesiąca listopada można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.   
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w Naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Marian Kaptur – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Resku.
 8. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 9. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożyliśmy kartki na wypominki roczne. Bardzo proszę, by czytelnie wypisywać imiona i nazwiska osób, za które będziemy się modlili w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Poniedziałkowa Msza Święta wieczorna będzie odprawiana za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych Parafian w ostatnim czasie.
 10. Na stoikach przy wyjściu z Kościoła można zabrać do Domów Torby Miłosierdzia, do których można włożyć trwałe produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Zebrane produkty Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozdadzą najbardziej potrzebującym Parafianom. Osoby chętne do służby najuboższym zapraszamy do zgłoszenia do ks. Proboszcza lub Pani Alicji Pajor.
 11. Katecheza dla Dzieci I Komunijnych i ich Rodziców będzie miała miejsce w środę o godz. 16.30 dla dzieci ze Szkoły przy ul. Rejtana i klasa A ze szkoły przy ul. Poznańskiej, a o godz. 17.00 dla Dzieci z klasy B i C ze Szkoły przy ul. Poznańskiej oraz pozostali. Rodzice spotykają się w Kościele a Dzieci w Salce przy Kościele. Poświęcenie książeczek będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30.
 12. W najbliższą niedzielę Członkowie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej będą zbierali ofiary na pomoc dla Naszej Parafianki Nikoli, by zakupić schodołaz. Za Wasze ofiary bardzo dziękujemy.
 13. Za tydzień w Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00. będzie miał miejsce koncert Zespołu Cantus Delicium. Serdeczne zapraszam do wysłuchania koncertu.
 14. Nasza Parafia organizuje od 16-20 maja przyszłego roku pielgrzymkę do Bambergu do Grobu Świętego Ottona, przy okazji zwiedzimy Drezno, Ratyzbonę i wiele innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki 2.150zł + 100 Euro. Zapisywać się można w zakrystii. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotach i jest do zabrania dla zapisujących się w zakrystii.
 15. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 16. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Andrzeja Kowalskiego i śp. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                                         

                                                                                                          Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz