XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021 r.

 1. Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.30. W niedziele listopada spotykamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej. Początek Różańca o godz. 15.00. 
 2. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów i lektorów.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w miesiącu listopadzie tylko o godz. 8.45.
 4. Przez cały miesiąc Listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa
  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Każdego dnia oktawy można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.   
 5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To Święto Tytularne Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej i Księży Chrystusowców. Taca zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na inwestycje w Naszej Parafii.
 6. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożyliśmy kartki na wypominki roczne. Bardzo proszę, by czytelnie wypisywać imiona i nazwiska osób, za które będziemy się modlili w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Poniedziałkowa Msza Święta wieczorna będzie odprawiana za zmarłych z wypominek rocznych i zmarłych Parafian w ostatnim czasie.
 8. Nasza Parafia organizuje od 16-20 maja przyszłego roku pielgrzymkę do Bambergu do Grobu Świętego Ottona, przy okazji zwiedzimy Drezno, Ratyzbonę i wiele innych ciekawych miejsc. Koszt pielgrzymki 2150zł + 100 Euro. Zapisywać się można w zakrystii. Wpisowe 200 zł. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotach i jest do zabrania dla zapisujących się w zakrystii.
 9. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mariannę Migdał, śp. Teresę Hałasa i śp. Wandę Filutowską. Módlmy się za zmarłe Parafianki – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                                                

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz