XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

 1. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Noc Czuwania i Modlitwy w intencji Polonii i jej Duszpasterzy. Program wyjazdu jest do odebrania w zakrystii. Koszt wyjazdu 260 zł. Zapisy w zakrystii.  – jest jeszcze kilka wolnych miejsc. 
 2. Przeżywamy Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe w Naszym Kościele codziennie o godz. 17.30. dzieci swoje Nabożeństwa różańcowe mają we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski,  po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 4. Na ławkach przy wyjściu z Kościoła wyłożyliśmy kartki na Wypominki Listopadowe. Bardzo proszę aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska osób za które będziemy się modlili w miesiącu Listopadzie.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów  i lektorów.
 6. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych  z wypominek rocznych zostanie odprawiona poza Naszą Parafią.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w miesiącu październiku tylko o godz. 8.45. Prosimy o wypisywanie intencji na kartkach, które przedstawimy Bożej matce podczas tego nabożeństwa.
 8. W najbliższą środę będziemy przeżywali Dzień Fatimski. Różaniec Fatimski rozpoczniemy o godz. 19.30. Po różańcu Msza Święta a po niej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Naszego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W środę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy się modlili wraz z Przyjaciółmi Radia Maryja. Po Mszy Świętej modlitwy i spotkanie formacyjne.
 10. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Zapraszam wszystkich Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie na plebani.
 11. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działająca przy Naszej Parafii w niedziele 24 i 31 października będzie sprzedawała znicze. Prosimy o kupowanie zniczy u młodzieży a środki przy tej okazji zebrane wspomogą działalność KSM w Naszej Parafii.
 12. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 13. W najbliższą niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na inwestycje trwające w Naszej Parafii. Za Wasze ofiary serdecznie Wam dziękujemy.
 14. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Zofię Roguską, śp. Irenę Kisiel, śp. Genowefę Janus i śp. Annę Herezo. Módlmy się za zmarłe Parafianki – wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                proboszcz