XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

 1. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Noc Czuwania i Modlitwy w intencji Polonii i jej Duszpasterzy. Wyjazd w piątek 15 października w godzinach porannych, powrót w sobotę wieczorem. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, nocleg w Częstochowie o w drodze powrotnej zwiedzanie Torunia. Koszt wyjazdu 260 zł. Zapisy w zakrystii.    
 2. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 8.562 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 3. W dzisiejszą niedzielę gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania i rozprowadzają Kalendarze Misyjne na rok 2022. Ofiary składane przy okazji nabywania kalendarza będą przeznaczone na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.
 4. W Naszej Parafii Gościmy także Księży Sercanów z Krakowa i mojego Brata ks. Grzegorza SCJ. Bóg zapłać za posługę w Naszej Parafii.
 5. Koncert Zespołu Cantus Delicium został przełożony na inny termin. O nowym terminie koncertu poinformujemy.
 6. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 7. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych  z wypominek rocznych zostanie odprawiona poza Naszą Parafią.
 8. W najbliższą środę swoje imieniny będzie obchodził ks. Michał Bargieł TChr. Swoją wdzięczność za posługę ks. Michała w Naszej Parafii okażemy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00.  Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 11. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla dzieci pierwszokomunijnych i dla bierzmowanych.
 12. Spotkanie dla Rodziców Młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 13. W tym tygodniu będziemy przeżywali Czwartek przed I Piątkiem miesiąca, I Piątek miesiąca, I Sobotę miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00. W piątek Msza Święta dla Dzieci o godz. 16.30. Od godz. 16.00 Spowiedź dla dzieci, spowiedź dla Dorosłych od godz. 17.00. Księża będą odwiedzali chorych. W sobotę Czuwanie Różańcowe od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. Członkowie Męskiej Róży Różańcowej zapraszają mężczyzn do udziału we Mszy Świętej o godz. 6.30 w sobotę 2 października. Po Mszy Świętej Modlitwa Różańcowa ulicami Naszego Miasta.
 15. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w niedzielę 3 października pielgrzymkę do Sanktuarium Maki Bożej w Siekierkach. Szczegóły wyjazdu w gablotach w kościele i przed kościołem. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii i u Pana Kazimierza.
 16. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona i św. Maurycego – Patronów Naszej Parafii i Naszego Kościoła.
 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Artura Mola i śp. Ryszarda Lizaka. Módlmy się za zmarłych Parafian – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz