XIII Niedziela zwykła – 27.06.2021 r.

  1. Do środy włącznie przeżywamy Czerwiec – miesiąc poświęcony czci Jezusowemu Sercu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W miesiącu Czerwcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w czerwcu w poniedziałki o godz. 8.30.
  2. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów. Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się.
  3. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 8,121 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary. W całości przeznaczymy je trwające inwestycje w Naszej Parafii.
  4. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w ubiegłą niedzielę zebrali 680 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin. Bóg zapłać za waszą ofiarność.
  5. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do środy od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. W czwartek Biuro Parafialne nieczynne !!! Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
  6. W najbliższy czwartek 1 lipca będziemy przeżywali Odpust Parafialny ku czci Świętego Ottona z Bambergu – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta Pyrzyce. Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. bp Henryka Wejmana będzie odprawiona 1 lipca o godz. 18.00. Do tej Uroczystości będziemy się przygotowywali poprzez Triduum – począwszy od poniedziałku 28 czerwca. Do odpustu przygotowywał Nas będzie ks. prof. Grzegorz Wejman. Nauki przygotowujące do Odpustu będą głoszone podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W poniedziałek wstawiennictwu Świętego Ottona będziemy polecali Rodziny. Podczas Mszy Świętej będzie obrzęd odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich. We wtorek będziemy się modlili w intencji Chorych i Starszych Parafian. W środę do wspólnej modlitwy zapraszam w szczególny sposób wszystkich należących do Wspólnot działających i modlących się w Naszej Parafii. Podczas Mszy Świętych w Triduum przed Odpustem będzie zbierana taca na potrzeby księdza przygotowującego Nas do Odpustu. Za wasze ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek od godz. 16.30-17.30. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W sobotę Czuwanie modlitewne dla Członów Żywego Różańca wyjątkowo !!! po Mszy Świętej wieczornej i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Od najbliższej niedzieli 4 lipca wprowadzony zostanie porządek wakacyjny Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte w naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00. W tygodniu będą Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00.
  9. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Kargul. Módlmy się za zmarłą Parafiankę: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz