Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

 1. Dzisiaj w Naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00 dzieci przyjmą Pana Jezusa po raz pierwszy do swoich serc. W Naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla dzieci i ich Rodziców.
 2. Jutro kończymy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Bożej Matce. Nabożeństwa majowe dzisiaj i jutro o godz. 17.30. Nabożeństwo Wypominkowe jutro o godz. 8.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek rozpoczynamy Czerwiec – miesiąc poświęcony Jezusowemu Sercu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 ( wyjątkiem będzie Oktawa Uroczystości Bożego Ciała – wówczas Nabożeństwo i procesja po Mszy Świętej wieczornej ). W miesiącu Czerwcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w czerwcu w poniedziałki o godz. 8.30.
 4. W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej ( Boże Ciało ). Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w Naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00, około 13.00 i o godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszymy w Procesji Eucharystycznej ulicami Naszego Miasta. Pójdziemy ulicami I Maja, Plac Wolności, Kilińskiego, Dąbrowskiego, Zabytkową, Kilińskiego. Zakończenie Procesji przy Kościele. Po Uroczystym Błogosławieństwie około godz. 13.00 – Msza Święta w Kościele. Uroczystości przewodniczył będzie ks. dr Paweł Jasina TChr. – Prefekt WSD Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Bardzo proszę o przygotowanie: ołtarzy, oprawy procesji – sztandary, feretrony, nagłośnienie. Proszę także o przystrojenie okien mieszkań i domów znajdujących się na trasie procesji. Prosimy o przynoszenie kwiatów na Procesję Bożego Ciała do zakrystii lub do kruchty Kościoła.
 5. W Oktawie Uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej zakończone Procesją Eucharystyczną wokół Naszego Kościoła.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź od godz. 16.30. W sobotę czuwanie modlitewne Członków Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych.
 7. W piątek księża będą odwiedzali chorych.
 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
 9. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do środy od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. W Czwartek Biuro Parafialne – nieczynne. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  
 10. Rocznica I Komunii Świętej będzie miała miejsce 6 czerwca o podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Spowiedź dla Dzieci Rocznicowych w sobotę o godz. 10.00.
 11. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Malickiego i śp. Mieczysława Salatę. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

proboszcz