V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

  1. Dzisiaj w Naszej Parafii gościmy kleryków z Naszego Seminarium w Poznaniu. Klerycy podczas każdej Mszy Świętej mówią o swoim powołaniu i po każdej Mszy Świętej zbierają ofiary na funkcjonowanie Seminarium. Bóg zapłać za wasze ofiary.   
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy Maj – miesiąc w którym oddajemy szczególną cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W miesiącu Maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy tylko o godz. 8.45. Nabożeństwo Wypominkowe w maju w poniedziałki o godz. 8.30.
  3. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u ministrantów i lektorów.
  4. Biuro Parafialne czynne od wtorku do czwartku od gody. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. Jutro Biuro Parafialne nieczynne ! . Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 ( w intencji Ojczyzny ) i o godz. 18.00. Wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Wypominkowego.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej prowadzone przez Straż Honorową w czwartek od godz. 17.00 zakończone Nabożeństwem Majowym. W piątek Masza Święta Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa będzie odprawiona o godz. 18.00. W tym tygodniu Księża będą odwiedzali swoich chorych.
  7. Na tablicy ogłoszeń znajdują się propozycje pielgrzymek, które pragnął w ubiegłym roku zorganizować ks. Tadeusz Kłapkowski TChr. Spotkanie z ks. Tadeuszem nt. pielgrzymek będzie miało miejsce 9 maja.
  8. Wszystkim obecnym na dzisiejszej Mszy Świętej, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i wstawiennictwa św. Ottona – Patrona Naszej Parafii.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wacławę Szerszeniewską, śp. Janusza Olszówkę, śp. Władysława Jachimowicza, śp. Michała Nowaka, śp. Stanisława Jaszczuka i śp. Ryszarda Góreckiego. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz