Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

  1. Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie” Z taką nowiną przychodzi Chrystus do współczesnego Człowieka – do każdego z Nas. Przychodzi jako światło, które oświeca mroki grzechu i przemienia wszystko. Przychodzi z darem Nowego Życia. To Nowe Życie mamy chronić i pielęgnować, tak aby ono w Nas rosło i abyśmy o Nim dawali świadectwo.
  2. Msze Święte w Naszym kościele dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00. O godz. 17.45 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. W najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 6.30 Różaniec Mężczyzn i przejście z modlitwą różańcową na ustach do studzienki. Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.
  5. Czuwanie fatimskie i zmiana tajemnic różańcowych w sobotę 10 kwietnia o godz. 17.00 zakończone Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  6. W najbliższą sobotę przypada 11 rocznica tragedii smoleńskiej i 81 rocznica zbrodni katyńskiej. Msza Święta w intencji zmarłych w tych wydarzeniach będzie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów przy Pomniku Katyńskim.
  7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego poprzez codzienne odmawianie Nowenny o godz. 17.45. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Podczas każdego dnia Nowenny będą głoszone kazania o Bożym Miłosierdziu.

 

Kochani Parafianie stajemy dzisiaj wobec Największej i Najważniejszej Tajemnicy Naszej Wiary jaką jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Do przeżywania tych wydarzeń przygotowywaliśmy się przez okres Wielkiego Postu a w szczególny sposób przez ostatnie dni. Pragnę wyrazić swoją wielką wdzięczność za trud i poświęcenie. Dziękuję ks. Wikariuszowi Generalnemu Bogusławowi Burgatowi za przewodniczenie dzisiejszej Mszy Świętej Rezurekcyjnej i za wygłoszenie okolicznościowego Kazania.  Bardzo dziękuję Księżom za posługę sakramentalną. Dziękuję Siostrze Annie za piękny wystrój kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu za oddaną służbę na rzecz naszej Parafialnej Wspólnoty. Bardzo dziękuję Panu Organiście i Zespołowi Cantus Delitium za piękne śpiewy podczas Triduum Paschalnego i Świątecznej Liturgii. Moją serdeczną wdzięczność kieruję wobec osób budujących grób i wszystkich troszczących się o porządek w Kościele. Dziękuję ks. Maksymilianowi, klerykom oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Dziękuję Wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie i feretrony, Panom niosącym baldachim i prowadzącym Księdza z Najświętszym Sakramentem.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, modlitwy, ofiary i serdeczność. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości oraz za nadesłane życzenia świąteczne.

Umiłowani Parafianie, Czcigodni Goście – W tym dniu radosnym niech Zmartwychwstały Pan przyniesie Nam radość i pokój. Niech  to Misterium przeniknie do naszych dusz, niech żyje w nas radość, ufność, wiara i chrześcijańska nadzieja. Pokój i łaska Zmartwychwstałego Pana niech będą z Nami wszystkimi. W imieniu wszystkich Księży i Sióstr pracujących w Naszej Parafii życzę spokojnych i błogosławionych świąt i Wesołego Alleluja !!!

                                                                                                                 Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz