V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post – czas Naszego nawrócenia i powrotu do Pana Boga. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla dorosłych i o godz. 19.00 – dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. W najbliższą niedzielę podczas nabożeństwa Gorzkich żali będziemy zbierali ofiarę na Kaznodzieję Pasyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Jutro Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona za zmarłych Parafian w ostatnim czasie i za zmarłych z wypominek rocznych.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Bardzo prosimy o wypisywanie intencji, które będziemy polecali Bożej Matce podczas tego Nabożeństwa.  
 4. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00. i w sobotę             od godz. 10.00 -11.00. Intencje mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 5. W Kościele przeżywamy Rok Świętego Józefa. U ministrantów i Lektorów jest do nabycia okazjonalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Świętemu Józefowi. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.
 6. Przy wyjściu z Kościoła przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają świece na stół Wielkanocny. Zachęcamy do ich kupowania.
 7. W najbliższy czwartek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia i dzień Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.
 8. W najbliższą niedzielę Młodzież z KSM będzie rozprowadzała palmy. Zebrane środki będą przeznaczone na działalność młodzieżową w naszej Parafii.
 9. Na balaskach znajduje się puszka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Zebrane środki w całości przeznaczymy na trwające inwestycje w Naszej Parafii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.  
 11. Wszystkim Parafianom i obecnym gościom życzę: wszelkiej pomyślności, Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zbigniewa Szczerbińskiego, śp. Jerzego Janusa i śp. Teresę Klimczak. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Ks. Piotr Kurzaj TChr.

                                                                                                                                                       proboszcz