OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Na IV Niedzielę zwykłą – 31.01.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały poświęcone medaliki.
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych i zmarłych w ostatnim czasie będzie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek będziemy przeżywali Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Naszym Kościele o godz. 6.30, 9.00, 12.00, 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia „gromnic”. Dzień ten jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlili w intencji Osób Konsekrowanych pochodzących z naszej Parafii i w Naszej Parafii pracujących oraz w intencji Dzieci z Rodzin Żywego Różańca. Taca zebrana w tym dniu jest przeznaczona na pomoc Zakonom Klauzurowym. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zachęcamy do wypisywania intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie Modlitewne Czuwanie, które poprowadzi Wspólnota Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy także małżeństwa, które nie są związane z Kręgami Domowego Kościoła. 
 5. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, środę i w czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00. We wtorek Biuro Parafialne nieczynne !!! Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej od godz. 17.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończone Mszą Świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Po południu spowiedź od godz. 16.30. W sobotę czuwanie modlitewne dla Członków Żywego Różańca od godz. 17.00 zakończone zmianą tajemnic różańcowych i Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie modlitewne w Kościele. Po modlitwie spotkanie przy herbacie w salce przy Kościele.
 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 9. Trwają prace archeologiczne pod posadzką Naszego Kościoła. W minionym tygodniu w Telewizji Aura został wyemitowany program o postępie prac i nowych odkryciach.
 10. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Malczewskiego, śp. Zdzisława Burtnego, Jolantę Stadnicką, śp. Helenę Ćwirta, śp. Ireneusza Kubika, Albinę Imielę, śp. Jana Żuka. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz