OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Na II Niedzielę zwykłą – 17.01.2021 r.

  1. Dzisiaj w Naszej Parafii gościmy Ekonoma Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Marka Grygla. Bóg zapłać za głoszone Boże Słowo i pomoc duszpasterską. Ks. Ekonom będzie także dzisiaj kolędował na Plebanii i w mieszkaniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.
  2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych i zmarłych w ostatnim czasie będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zachęcamy do wypisywania intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00 Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
  6. Z powodów trwającej epidemii nie ma kolędy w tradycyjnej formie tzn. Księża nie odwiedzają Parafian w Domach. Zapraszamy Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą sprawowaną w Waszej intencji o godz. 18.00 w Naszym Kościele. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabierają do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem znajdują się na pamiątkowych obrazkach. Porządek modlitewnych spotkań został zapisany na kartkach, które znajdują się na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Plan modlitewnych spotkań został także wywieszony w gablotach w Kościele i na zewnątrz Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii.  Zapraszam do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  7. W miniony poniedziałek rozpoczęły się prace archeologiczne pod posadzką Naszego Kościoła. W tygodniu będzie nakręcony program o postępie prac i nowych odkryciach. Emisja programu będzie miała miejsce w Telewizji Aura. O terminie emisji poinformujemy.
  8. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zbigniewa Finko, śp. Mieczysława Szczuckiego, śp. Grażynę Janowską, śp. Wandę Stachowiak i śp. Jerzego Bartosika. Módlmy się za zmarłych Parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz