OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45. Zachęcamy do wypisywania intencji, które przedstawimy Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00 Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
  6. Z powodów trwającej epidemii nie będzie kolędy w tradycyjnej formie tzn. Księża nie będą odwiedzali Parafian w Domach. Zapraszamy Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą sprawowaną w Waszej intencji o godz. 18.00 w Naszym Kościele. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabiorą do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem znajdują się na pamiątkowych obrazkach. Porządek modlitewnych spotkań został zapisany na kartkach, które znajdują się na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Plan modlitewnych spotkań został także wywieszony w gablotach w Kościele i na zewnątrz Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii. Mieszkających przy ulicy Wiosennej zapraszamy do modlitwy 14 stycznia. Zapraszam do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  7. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją przemożną opieką.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Halinę Pajor, śp. Irenę Jankowską, śp. Teresę Śmiałkowską, śp. Janinę Sumorowską i śp. Kingę Danielewską-Świderską. Módlmy się za zmarłe Parafianki: wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr
proboszcz