OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela w okresie Bożego Narodzenia – 03.01.2021 r.

  1. Przeżywamy radość z Narodzenia Pana, w miniony piątek przywitaliśmy Nowy Rok. Niech to będzie Rok, w którym zbliżymy się do Pana Boga poprzez wierność powołaniu, którym przez Niego zostaliśmy obdarzeni.    
  2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Msza Święta za zmarłych z Wypominek Rocznych będzie sprawowana o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, którą opiszemy drzwi Naszych Domów i Mieszkań. Poświęconą kredę siostry będą rozprowadzały przy wyjściu z Kościoła. Ofiary przy tej okazji zebrane będą przeznaczone na remont mieszkania sióstr. Przypominam, że dzień ten jest Świętem Nakazanym,  w którym każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 17.45 !!!
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 – 11.00 Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
  6. Z powodów epidemicznych nie będzie kolędy w tradycyjnej formie tzn. nie będziemy odwiedzali Parafian w Domach. Od jutra zapraszamy Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach na Mszę Świętą sprawowaną w Waszej intencji. Po Mszy Świętej przedstawiciele Rodzin zabiorą do domów poświęconą wodę, by poświęcić swoje mieszkanie. Teksty modlitw związanych z poświęceniem będą się znajdowały na pamiątkowych obrazkach. Porządek modlitewnych spotkań został zapisany na kartkach, które znajdują się na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Plan modlitewnych spotkań został także wywieszony w gablotach w Kościele i na zewnątrz Kościoła oraz na stronie internetowej Naszej Parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  7. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją matczyną opieką.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Grzegorza Gontarza, śp. Sławomira Wielgusa, i śp. Grażynę Łukaszuk. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

                                                                                                        Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz