IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Niedziele Adwentu Nieszpory o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.  
 2. Jutro Nabożeństwo z Wypominek Rocznych o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne od poniedziałku do środy w godz. 16.00-17.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.45 i o godz. 17.45.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 6. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła u Młodzieży z KSM.
 7. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej młodzież z KSM rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane środki przeznaczone będą na Duszpasterstwo Młodzieży w Naszej Parafii.
 8. Przedstawiciele Parafialnej Caritas rozprowadzają świece na stół świąteczny po każdej Mszy Świętej w Baraku. W tygodniu świece są do nabycia w sklepiku.
 9. W Środę w naszej Parafii będzie miała miejsce Spowiedź Świąteczna przez cały dzień od godz. 5.30 – 20.00. W czwartek spowiedź od godz. 5.30 – 13.00. Skorzystajmy z okazji, by pojednać się z Bogiem i drugim człowiekiem. W tym czasie wejście główne do Kościoła będzie otwarte.
 10. W środę o godz. 19.00 w Salce w Barku będzie miał miejsce Konferencja Chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które będą chrzczone w zbliżające się Święta.
 11. W czwartek ostatnia Msza Święta Roratnia o godz. 6.00 a Pasterki będą odprawiane o godz. 21.00, 22,30, 24.00. O godz. 20.30 będą wystawione przez dzieci z Naszej Parafii Jasełka.
 12. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte w Naszej Parafii będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00.
 13. W sobotę Święto Świętego Szczepana. Msze Święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00. taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 14. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Piekoszewską, śp. Mariannę Dydymską i śp. Jana Potocznego. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz