I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiaj także rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które głosi ks. Adam Staszczak TChr. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne: dzisiaj na każdej Mszy Świętej a w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy Świętych o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. W dni powszednie rekolekcji będziemy zbierali ofiary na potrzeby ks. Rekolekcjonisty. W Adwencie Msze Święte Roratnie o godz. 6.00. O godz. 5.40 rozpoczynamy śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do wspólnej modlitwy.  
  2. Jutro ostatnie listopadowe nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30.
  3. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.00 i w soboty od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
  4. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45 i o godz. 17.30.
  5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
  6. Poświęcone Opłatki podobnie jak latach ubiegłych będzie można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła.
  7. Z powodu trwającej pandemii księża nie będą odwiedzali chorych.
  8. W sobotę o godz. 17.00 czuwanie modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca od godz. 17.00, zmiana Tajemnic Różańcowych i nabożeństwo Wypominkowe zakończone Mszą Świętą w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi Panny.
  9. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką.
  10. W minionym czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Brylskiego, śp. Wita Żarnawskiego, śp. Janinę Głuchowską, śp. Adama Tarnowskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz