Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To święto tytularne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Naszego Seminarium w Poznaniu. Z wasze ofiary serdecznie dziękujemy. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za dar osoby ks. Przemysława, który decyzją Przełożonych Naszego Zgromadzenia udaje się do pracy wśród Polaków mieszkających w Niemczech.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w Naszej Parafii Wikariusza Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusława Burgata. Bóg zapłać za wygłoszone do Nas Boże Słowo.
 3. Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nabożeństwa Wypominkowe codziennie o godz. 17.30.
 4. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa
  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Każdego dnia miesiąca listopada można uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.
 5. W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.089 zł. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone ofiary na trwające inwestycje w Naszej Parafii.
 6. W ubiegłą niedzielę członkowie Parafialnej Caritas zebrali 800 zł na pomoc ubogim z okazji Światowego Dnia Człowieka Ubogiego.
 7. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.00 i w soboty od godz. 10.00 – 11.00. Intencje Mszalne możemy zamawiać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 8. W środy miesiąca listopada Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.45. Wieczorem będzie odprawiane nabożeństwo Wypominkowe.
 9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej u Ministrantów i Lektorów.
 10. Na stolikach przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone karki na wypominki roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy się modlili w każdy poniedziałek o godz. 17.30. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlili podczas tych nabożeństw.
 11. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Adam Staszczak TChr.
 12. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny i inne Uroczystości Rodzinne składamy serdeczne życzenia: Niech Pan Bóg Wam błogosławi a Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką.
 13. W minionym czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Irena Orlińska,  śp. Kazimierza Szczepaniaka i śp. Andrzeja Żabińskiego. Módlmy się za zmarłych Parafian; wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 14. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej święcimy opłatki na Stół Wigilijny. Opłatki podobnie jak latach ubiegłych będzie można nabyć: Po każdej Mszy Świętej w tygodniu w zakrystii, w tygodniu w sklepiku oraz w Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła.

Ks. Piotr Kurzaj TChr

proboszcz