OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15. 08. 2020.

 1. W dniu dzisiejszym – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada w naszej Parafii tzw „Drugi Odpust” bo pod takim wezwaniem jest nasza świątynia. Tytuł ten otrzymała od Prymasa Tysiąclecia gdy był tutaj w Pyrzycach z wizytą pasterską w roku 1963. Odpustu dostępują wierni, którzy uczestniczą we Mszy św i przyjmą Najśw Sakrament Ołtarza a także odmówią modlitwy pacierzowe w intencjach Papieża Franciszka Przypada dzisiaj 100 Rocznica wielkiej Bitwy Warszawskiej która ocaliła Polskę i Europę przed pożoga bolszewizmu. Wydarzył się Cud nad Wisłą – bo Matka Boża odpowiadając na modlitwę całego Narodu – obroniła i ocaliła nasz Naród i Kościół Chrystusowy. W duchu wdzięczności ofiarujmy dzisiaj modlitwę Różańcową do Matki Bożej – za naszą Ojczyznę.
 2. Od kilku dni cieszymy się też nowym Obrazem głównego Patrona Parafii czyli św Ottona z Bambergu. Jest wyeksponowany tutaj w prezbiterium – w tle jak najbardziej nasza świątynia – tylko przed zburzeniem wojennym czyli z obydwoma wieżami.
  Poświecenie Obrazu na Sumie o g. 12.oo. Obraz ufundowany został głownie z ofiar złożonych przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  Pierwsza Komunia zaplanowana w dwóch etapach: 30 sierpnia g. 12.oo i 20 września o g. 12.oo
 3. W dzisiejszą Uroczystość Msze sw jeszcze w następującym porządku: 7.oo, 9.oo, 10.30; 12.oo, 13.15 i ostatnia wieczorna o g.18.00. Na każdej Mszy św poświęcenie ziół i kwiatów.
  W dzisiejszą Uroczystość szczególnie polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory zbóż, warzyw i owoców – módlmy się o dar deszczu.
 4. Za tydzień – 23 sierpnia – niedziela solidarności z cierpiącymi w Bejrucie. Caritas przeprowadzi zbiórkę pomocy finansowej.
 5. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – przesyłamy serdeczne życzenia i pozdrowienia. Niech nasza Pani Wniebowzięta wyprasza wszystkim Jej czcicielom wiele Bożych łask u swego Syna.
  A nasz Pan niech swoim błogosławieństwem umocni wszystkich uczestników Najświętszej Eucharystii.