OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02. 08. 2020

 1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości narodowej. Jest to także miesiąc szczególnych rocznic patriotycznych. W tych dniach obchodzimy 76 Rocznicę Powstania Warszawskiego, kolejne Rocznice Strajków solidarnościowych, które doprowadziły do odrzucenia komunistycznego zniewolenia. Na okoliczność tych Rocznic – czynna jest dzisiaj w bocznej nawie świątyni specjalna Wystawa poświęcona bohaterom narodowym. Dziękujemy p Justynie Łyjak a także Starostwu Pyrzyckiemu za udostępnienie tej wystawy. Zachęcamy aby się z nią zapoznać.
 2. Dzisiaj po Sumie czyli ok 13.oo spotkanie tych co wybierali się na Pielgrzymkę na Święty Krzyż i do Kodnia. Pielgrzymka została odłożona. Proszę przyjść po odbiór dokonanych zaliczek.
 3. Ze względu na narastające zagrożenie epidemiczne prosimy o zakładanie maseczek w kościele albo o zachowanie dystansu od innych osób. Wstawiliśmy duża ilość krzesełek do kościoła aby umożliwić ten dystans.
 4. Ze względu na to wspomniane powyżej zagrożenie – odwołujemy na razie seanse filmowe w ramach Kina Familijnego. Miejmy nadzieję że powrócimy do tych projekcji jesienią.
 5. W tym tygodniu:
  1. we czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Jest też Pierwszy Czwartek miesiąca. Przed Mszą św o g.17.00 Straż Honorowa Najsw Serca zaprasza na nabożeństwo Godziny Świętej.
  2. Pierwszy Piątek Miesiąca; Po południu – od g. 16.30 – posługa Sakramentu Pokuty i Pojednania, o g. 18.oo Msza sw wynagradzająca Bożemu Sercu. Nie ma wizyt u Chorych.
 6.  Prasa katolicka – Gość Niedzielny
 7.  Serdeczne pozdrowienie dla Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.