OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.06.2020r.

 1. Żegnamy naszych księży – i tak:
  • Senior ks Eugeniusz Śpiewak który posługiwał tutaj głównie w konfesjonale 16 lat przechodzi do Domu Emeryta w Puszczykowie pod Poznaniem.
  • ks Damian Jędrzejak – pracował tu przez 3 lata – wyjeżdża na Polonijną Parafie w Londynie
  • ks Przemysław Syguła który pracował tu dwa lata – przechodzi do św Jana Chrzciciela w Stargardzie.
  • Odchodzi też Siostra Dorota Michna – która została wysłana na Islandię – gdzie w Reykjaviku będzie prowadziła Polską Szkołę
  • Bardzo im dziękujemy za doprawdy piękną pracę w duszpasterstwie, za ofiarność, świadectwo ewangelicznej posługi. Zachowamy ich we wdzięcznej pamięci. Polecamy naszych Księży i Siostrę – serdecznej modlitwie Parafian.
 2. W tym tygodniu – 01 lipca – św Ottona z Bambergu – Patrona Parafii – Uroczystość Odpustu Parafialnego – ku czci sw Ottona,
  • w przeddzień Odpustu – czyli we wtorek – możliwość spowiedzi sw od g. 16.oo. Wieczorna Msza sw wigilijna o g. 18.oo z adoracją Relikwii sw Ottona.
  • W sam dzień Odpustu – we środę – dwie Msze św odpustowe: – o g. 9.oo z udziałem księży z Dekanatu – z adoracją Relikwii św Ottona i wieczorna o g. 18.oo Po tej Mszy sw wieczornej – mały koncert ku czci sw Ottona. ZAPRASZAMY !!!
 3. W tym tygodniu
  • Pierwszy Czwartek – czuwanie Arcybractwa Straży Honorowej o g. 17.oo
  • Pierwszy Piątek – spowiedź od g. 16.3o i o g. 18.oo Msza św wynagradzająca NSPJ. Nie będzie odwiedzin u Chorych.
  • Pierwsza Sobota – Fatimskie Czuwanie przy Niepokalanym Sercu Maryi o g. 19.oo
 4. Za tydzień od 05 lipca nastąpi pewna zmiana w porządku niedzielnych Mszy sw. Będą przez lipiec i sierpień następująco: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo a następnie o 18.oo i 20.oo wieczorem. Czyli Msza sw z g. 13.15 przechodzi na miesiące letnie lipiec i sierpień – na godz. 20.oo.
 5. Także w dni powszednie – od 01 lipca – układ Mszy św w następującym porządku: 6.30 rano i o g. 18.oo wieczorem, wypada wiec z grafiku Msza sw o g. 9.oo. Dlatego wystawienie Najśw. Sakramentu od godz 7.oo. Kaplica Wieczystej Adoracji czynna zatem od g. 7.oo do 17.3o. Najusilniej zapraszamy i zachęcamy do chwili modlitwy w naszej Kaplicy.
 6. UWAGA – nastąpi także zmiana godzin w Kancelarii Paraf.
  • poniedziałki i środy – po południu: 16.oo – 17.oo
  • wtorki i czwartki – rano: 9.oo – 10.oo
  • nieczynna w piątki i soboty
 7. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o g. 17.3o.
 8. Najnowszy Gość Niedzielny a w nim …
 9. Mamy także dzisiaj najnowszy numer „Miłujcie się”
 10. Dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia serdeczne pozdrowienie.