OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07. 06. 2020.

1. Dnia 11 czerwca. (tj czwartek) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (popularna nazywa „Boże Ciało”). Najważniejsze w tym dniu– to udział we Mszy św – w ten bowiem sposób najlepiej uczcić można Chrystusa Pana w Eucharystii. Msze św: 7.oo 9.oo 10.oo 13.oo i 18.oo. Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała – we środę od g. 17.oo.
    BOŻE CIAŁO – Jak co roku w tę Uroczystość Bożego Ciała organizujemy na terenie naszej parafii Procesję Eucharystyczną. Do końca nie było wiadomo co do możliwości organizacji Procesji, stąd ta próba innego rozwiązania – z ołtarzami na terenie całej Parafii. Dziękujemy za zgłoszenia tych miejsc ale jako że Procesja jednak może się odbyć i ks Arcyb gorąco zachęca do zorganizowania Procesji to taką wersje przyjmujemy – Procesji Eucharystycznej. Będzie ona wyglądała następująco. Msza św. o godz. 10.oo;
    > ok. 11.00 uformowanie procesji i wyruszenie – wyjściem głównym i obok kościoła do ul Kilińskiego
    > zakończenie procesji ok. godz. 12.30 przy kościele
    Trasa procesji:
     od kościoła – ulicami: Kilińskiego do Bankowej i dalej do Dąbrowskiego – do Zabytkowej i Zabytkową do Kilińskiego i do kościoła
    Porządek uroczystości:
    Wspólnoty odpowiedzialne za Ołtarze, montaż i wystrój:
    I Ołtarz – Wspólnoty Odnowa i Przyjaciele Jezusa
    II Ołtarz – Kręgi Domowego Kościoła
    III Ołtarz – Młodzież KSM i Schola
    IV Ołtarz – szafarze Najsw Sakramentu.
    Osoby które byłyby gotowe nieść w procesji feretrony, sztandary proszone są aby dzisiaj wpisać się w zakrystii, żebyśmy byli w stanie to uporządkować i należycie ułożyć.
    Dzieci rocznicowe zapraszamy bardzo serdecznie do sypania kwiatów a chłopców do posługi przy dzwonkach w czasie procesji
    Grupy odpowiedzialne za montaż i ozdobienie ołtarzy proszeni są aby we środę przyjść na chwilę do kościoła o g. 18.3o.
    Do udziału w tej uroczystości zapraszam
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie o g. 17.30.
  3. Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza w najbliższą środę na g. 9.oo na Mszę sw i Modlitwę Różańcową.
  4. W tym tygodniu – w naszej Parafii – seria Bierzmowań – poniedz, wtorek, środa i piątek o godz. 16.3o. Bardzo też zapraszamy na te uroczystości.
  5. W kalendarzu – w poniedziałek – św Jadwigi Królowej, w sobotę – św Antoniego z Padwy
  6. Sobota – 13 czerwca – to Dzień Fatimskiego czuwania:
    > g. 19.3o – Modlitwa Różańcowa
    > 20.oo – Msza św
    > 21.oo – Procesja Fatimska i Apel Jasnogórski
  7. Dzisiaj – ważne organizacyjne spotkania przed planowanymi pielgrzymkami:
    > g. 13.oo – Gruzja – w sierpniu br
    > g. 14.oo – Rumunia Czechy i Węgry – październik br.
    W następną niedzielę o g. 13.oo – planowana Pielgrzymka w sierpniu na Święty Krzyż, do Kodnia i innych Sanktuariów na kresach.
  8. Odnośnie Chóru Parafialnego – to p Dyrygent stawia pytanie członkom Chóru – czy podejmujemy jeszcze próby w czerwcu.??
  9. Pozdrowienia i błogosławieństwo dla Solenizantów i Jubilatów tygodnia.