OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 MAJA 2020

 1. Zniesiono już limity ograniczające liczbę wiernych na Mszy św. Pozostał wymóg dystansowania się i noszenia maseczki.
  Msze św niedzielne przez miesiąc czerwiec będą odprawiane w nast. porządku: 7.oo, 9.oo, 10.oo 11.oo, 12.oo, 13.oo i 18.oo. Zachęcamy zatem serdecznie do udziału w niedzielnej Eucharystii.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa już od jutra codziennie o g 17.3o – połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia
 3. Jutro 01 czerwca – Dzień Dziecka – prosimy o modlitwę za wszystkie dzieci w Parafii by otrzymały łaskę wiary a dzieci zapraszamy jutro na Mszę sw o g. 18.oo a następnie na spotkanie: grillowanie, ciasto i sok – w ogrodzie – przygotowane przez grupę Rodziców pod patronatem ks Przemka.
 4. W tym tygodniu:
   Pierwszy Czwartek – Godzina Święta dla Straży Honorowej – g. 17.oo. Zapraszamy też ministrantów i lektorów o g. 18.oo
   Pierwszy Piątek miesiąca, a zatem:
  – Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od g.8.30.
  – Spowiedź – od g. 16.3o,
  – Msza św. wynagradzająca NSP Jezusa – g. 18.oo
  – Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej g. 18.45.
   Pierwsza Sobota miesiąca – Czuwanie Różańcowe przy Niepokalanym Sercu NMP Różaniec – po Mszy sw wieczornej czyli ok 19.oo.
 5. BOŻE CIAŁO – 11 czerwca 2020 czwartek. W tym roku Procesja będzie w nietypowej formie. Nie będziemy mieli okazji przejść procesyjnie z całą wspólnotą parafialną do czterech ołtarzy. Pragniemy jednak nie rezygnować z obecności Jezusa Chrystusa w tych miejscach w których pracujemy i mieszkamy. Proponujemy zatem i prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych ulic i osiedli przygotowali ołtarze samodzielnie. I nie chodzi o jakieś wielkie konstrukcje z ogromnymi zdobieniami. Potrzeba postawić stół – może na jakiejś wykładzinie, nakryć stół białym obrusem, na sole krzyż kwiaty. Miejsca w których zostanie zbudowany ołtarz, nawiedzi kapłan z Najświętszym Sakramentem. W miejscu tym, zostanie odprawione krótkie nabożeństwo eucharystyczne z uroczystym błogosławieństwem Najśw. Sakr. tych którzy się tam zgromadzą. Te krótkie nabożeństwa Eucharystyczne rozplanowalibyśmy od g. 11.oo do 13.oo. Dokładnie podamy te adresy i godziny po zebraniu zgłoszonych miejsc z terenu Parafii. Prosimy wybierać miejsca z większą przestrzenią wokół tego polowego ołtarza, by w bezpieczny sposób mogła zgromadzić się jakaś grupa ludzi – może być na jakimś skwerze, może miedzy blokami. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i parapetów.
  O miejscach w których zostaną zbudowane ołtarze, prosimy nas poinformować do najbliższej soboty tj do dnia 06 czerwca – podając adres tego ołtarza, tak abyśmy w niedz 7 czerwca mogli to ogłosić o tych miejscach – adresach i dokładnych godzinach odprawiania nabożeństw Eucharystycznych przy tych ołtarzach. Procesje Eucharystyczne na Filiach odbędą się wokół kościołów po Mszach św tak jak bywają w każdą niedzielę.
 6. Przygotowywana Pielgrzymka na Czechy, Słowację i Rumunię wszystkich zapisanych proszę o pilne spotkanie i naradę – już za tydzień czyli 07 czerwca w niedz o g. 14.oo
 7. Pielgrzymka do Gruzji – też w najbliższą niedz 07 czerwca po Sumie czyli ok g. 13.oo
 8. Wszystkim Solenizantom tygodnia – serdeczne pozdrowienie