OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 niedz Wielkan. – 17 maja 2020

 1. Zmieniono rygory epidemiczne odnośnie liczby wiernych którzy mogą uczestniczyć we Mszy św. Obecnie obowiązujące normy to 1 osoba na 10 m kwadr powierzchni świątyni. W naszym wypadku – może jednorazowo uczestniczyć 130 wiernych. Do końca maja utrzymujemy układ Mszy sw niedzielnych jak przez ostatnie tygodnie czyli: 6.oo 7.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 13.oo 15.oo 16.oo 18.oo i 19.oo.
  Zwracamy się z serdecznym apelem do wszystkich Parafian i zaproszeniem do udziału w niedzielnej Mszy św . Na każdej Mszy św może dołączyć od 50 do nawet 70 dodatkowych uczestników. Prosimy abyście podjęli bratnią misję apostolską i przekazali nasze zaproszenie i zachętę, aby jak najwięcej Parafian dopełniało tego podstawowego obowiązku wiary i korzystało ze zbawczej Ofiary Chrystusa w Najsw. Eucharystii. Dodajcie Drodzy bratnią chrześcijańską zachętę i okażcie swoim bliźnim świadectwo wiary i miłości do Zmartwychwstałego Chrystusa Pana.
 2. W dzisiejszy wieczór – jako wigilijny przed Uroczystością 100 Rocznicy Urodzin Jana Pawła II – zachęcamy do wysłuchania Koncertu – „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” – Koncert o g. 17.3o i 21.3o w TVP 1
 3. Natomiast w sam dzień 100 Rocznicy Urodzin Jana Pawła II – 18 maja czyli w dniu jutrzejszym – w naszej świątyni uroczysta Msza sw o g. 18.oo i po niej Akademia ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu młodzieży ze scholi i KSM – zapraszamy najserdeczniej !!!
 4. We wtorek 19 maja w Poznańskiej katedrze święcenia nowych Chrystusowców na kapłanów i diakonów.
  Są ulotki i prośba o zamówienie Mszy sw prymicyjnych – te wyłożone do zabrania przy wyjścia z kościoła.
 5. Msza w za Księży i Siostry Zakonne wywodzące sie z Pyrzyc i okolicy – na rocznicę ich święceń i ślubów zakonnych – będzie odprawiona 23 maja tj w sobotę o g. 18.oo. Zapraszamy Rodziców, Rodzeństwo tych Kaplanów i Sióstr Zakonnych.
 6. Uwaga kandydaci do Bierzmowania którzy otrzymają je w czerwcu br. – za tydzień w niedzielę – ważne sprawy zostaną podane przez ks Damiana na Mszy sw o g. 18.oo
 7. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa
 8. Nabożeństwa majowe do Matki Bożej – codziennie o g. 17.30. Od piątku Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 9. Świetne artykuły w dzisiejszym Gościu Niedzielnym
 10. Solenizantom tygodnia – serdeczne pozdrowienie.