OGŁOSZENIA 03.05.2020 – III niedziela wielkanocna

 1. Niedzielne Msze św. Porządek: 6.oo; 7.oo; 9.oo; 10.oo; 11.oo; 12.oo; 13.oo 15.oo; 16.oo 18.oo; 19.oo.
 2. Miesiąc Majowych Nabożeństw Maryjnych – codziennie o g. 17.30.
 3.  Na ten czas szczególny – zapraszamy na Apele Jasnogórskie – dwa razy w tygodniu: środa i sobota o g. 21.oo.
 4. Nieustanna Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii – będzie odmawiana przez miesiąc maj po wieczornej Mszy św
 5. Modlitwa o deszcze – bardzo pilna ważna i potrzebna
 6. Najnowszy egzemplarz Gościa Niedzielnego – serdecznie polecamy.
 7. Pragniemy zaproponować swoistą Parafialną Tarczę Antykryzysową. Na czym by to miało polegać.? Oczekujemy zgłoszeń od Parafian, którzy czy to prowadzą jakiś sklep, czy sprzedaż płodów rolnych warzyw owoców czy odzieży. Albo prowadzą jakąś działalność gospodarczą, usługową – np. wykonują remonty mieszkań czy mogą podjąć się budowy czy domu czy altany na działce, czy mają jakiś domowy zakład samochodowy naprawczy, wulkanizacje czy zakład krawiecki lub inne jeszcze usługi, – jak korepetycje, czy porady prawne lub psychologiczne. Wszystkie takie zgłoszenia zbieralibyśmy w biuletynie czy w formie także ogłoszeń – publikowalibyśmy jako reklamę i zachętę aby inni Parafianie zechcieli skorzystać z tych usług, danej sprzedaży czy ofert wykonania jakichś prac. I w ten sposób udzielą wsparcia innych członków wspólnoty parafialnej. Powoli idzie także ku łagodzeniu czy odwołaniu tych obostrzeń i rygorów epidemicznych – co do zakładów fryzjerskich, usług rehabilitacyjnych i innych. Sukcesywnie będziemy dodawać kolejne działy handlowe, gospodarcze czy usługowe
  To pozwoliłoby szybciej wychodzić z tego dołka w jakim znalazło się wiele takich małych firm rodzinnych czy jednoosobowych.
  Prosimy składać takie zgłoszenia – w formie pisemnej – czy to osobiście tutaj w kościele, czy w Kancelarii, czy drogą mailową. Będziemy to zbierać i zachęcać Parafian do skorzystania z tych ofert by w ten sposób jedni drugim pomagali w tym – na pewno coraz to cięższym okresie. Bo te trudności na pewno będą narastać i potrzebna jest taka gospodarcza solidarność. Podobne ogłoszenia są podawane i nadal będą w lokalnych mediach, prasie ale gdy w wielu miejscach dawać takie oferty to z pewnością efekt będzie korzystniejszy i większa liczba klientów wówczas skorzysta.
 8. W najbliższym tygodniu: we środę – św Filipa i Jakuba – Apostołów. Na wieczornej Mszy sw szczególna modlitwa za Kręgi Domowego Kościoła.
 9. W piątek – sw Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.
 10. Komunikat Rady Stałej Konferencji..
 11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia serdeczne pozdrowienie i błogosławieństwo